Świnoujście czy Ustronie Morskie?

W dzień plażowanie, a wieczorem imprezowanie do białego rana- tego najczęściej szuka młodzież nad morzem. Nie rzadko jednak zdarza się, że nie wiemy, która miejscowość będzie nam najbardziej odpowiadać. Warto więc zrobić przed wyjazdem rozeznanie w cenach i atrakcjach, które są oferowane w danym miejscu, aby się nie zawieść i niepotrzebnie nie stracić zbyt dużej ilości pieniędzy. Co więc wybrać na miejsce pobytu wakacyjnego – Świnoujście czy Ustronie Morskie?

Świnoujście to niezwykły kurort położony na trzech wyspach: Wolin, Uznam i Karsibór. Jest to typowa miejscowość nadmorska, w której króluje dobra zabawa, a na plażach wylegują się osoby żądne rozrywki. Dlatego nie dziwi fakt, że Świnoujście jest miejscem najczęściej odwiedzanym przez młodych ludzi. Wieczorami w pobliżu deptaków i plaży gromadzą się wczasowicze, aby bawić się w najlepszych klubach, przy najlepszej muzyce. To idealne miejsce na zwieranie nowych znajomości, które kto wie, być może przerodzą się w prawdziwe przyjaźnie lub związki na całe lata. Miejscowość może poszczycić się szeroką bazą noclegową, która przyciąga turystów nie tylko z Polski, lecz także z Niemiec. W Świnoujściu znajdują się liczne szlaki rowerowe, piesze i kajakowe. Aby umilić sobie czas, warto wypłynąć na rejs statkiem. Bez wątpienia autem Świnoujścia jest bliskość granicy niemieckiej, dzięki czemu można poświęcić jeden dzień na odwiedzenie naszych zachodnich sąsiadów.

Ustronie Morskie to kurort nadmorski, który łączy się z inną miejscowością – Sianożętami. Plaże w Ustroniu Morskim są zadbane, a na turystów czekają liczne atrakcje, takie jak: przejażdżki na bananach lub skuterach wodnych, dyskoteki zlokalizowane w pobliżu plaży, restauracje i puby. Innym atutem Ustronia jest bliskość do innych, większych miejscowości takich jak Kołobrzeg czy Koszalin. Warto również podkreślić, że Ustronie w porównaniu z innymi kurortami nie jest aż tak oblegane przez turystów. W miejscowości znajduje się wiele pensjonatów i hotelików, dzięki którym każdy będzie miał wyśmienitą okazję na wypoczynek i dobrą zabawę.

Takie pytania od zawsze nurtują turystów – Ustka czy Łeba,  Mielno czy Władysławowo?  Podobnie jest w przypadku Świnoujścia i Ustronia Morskiego. Z pewnością oba kurorty znalazłyby się w rankingu pod tytułem najpiękniejsze plaże w Polsce. Każde z tych miasteczek ma wiele do zaoferowania, dlatego zanim podejmie się decyzję o wyjeździe, warto zadać sobie pytanie, czego się oczekuje od pobytu nad morzem. Dzięki temu pobyt nad Bałtykiem będzie niezapomnianym przeżyciem!

grafika: www.wikipedia.pl