Bydgoska starówka

Bydgoszcz jest naprawdę cudowną miejscowością, do której każdy powinien, choć raz w życiu przyjechać. Miejscowość posiada wspaniałe ukształtowanie terenu, które charakteryzuje się ogromną ilością zieleni, a także wspaniałymi atrakcjami, przyciągającymi do siebie turystów. Jednym z wielu ciekawych miejsc w mieście jest na pewno jej Starówka. Pierwotnie zabudowa starówki była drewniana, lecz w trakcie modernizacji i przebudowań ten stan rzeczy się całkowicie odmienił. Dokładnie na przełomie XVI i XVII wieku zaczęto budować wokół rynku murowane domy, które powoli zaczęły wypierać drewnianą architekturę. Po dzień dzisiejszy z tamtego okresu zachował się kościół, i podziały ulic. Rynek Bydgoski nie ucierpiał zbyt mocna w trakcie działań wojennych.

Po zakończeniu II wojny światowej mieszkańcy musieli uporządkować te zniszczenia, które w jakimś stopniu jednak nastąpiły. W 1950 roku naprawiono uszkodzenia wojenne. Kolejne lata niosły za sobą odbudowę oraz konserwację obiektów na rynku tak, aby przywrócić im dawny wygląd. Dobudowano również wiele nowych obiektów, chociażby między innymi pawilon gastronomiczny Kaskada, którego styl całkowicie odróżniał się od tego, którego można było spotkać dotychczas na terenie starówki. Powstało także wiele nowych i ciekawych pomników, na przykład 5 września 1969 roku na Starym rynku został odsłonięty pomnik Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej. Do miasta naprawdę koniecznie trzeba przyjechać oraz zobaczyć na własne oczy cudowne Stare miasto, którego dalsza rewaloryzacja zaczęła się po 1990 roku. Zaczęto wtedy dokładnie odbudowywać zniszczone kamienice, aby przywrócić Bydgoszczy swoją dawną świetność. Fundusze unijne odegrały w tym momencie ogromną rolę. Wyspa Młyńska została całkowicie odrestaurowana, dokładnie odbyło się to w latach 2005 – 2010.

Wszystkie budowle przemysłowe znajdujące się na niej zostały przekształcone w muzea. Co najbardziej cieszy mieszkańców, nawierzchnia na terenie starówki została całkowicie odrestaurowana, co na pewno podniosło komfort jazdy. W latach 2000 – 2010 na starówce postawiono nowe cudowne pomniki, chociażby Rzeźbę Pana Twardowskiego, czy Kazimierza Wielkiego, a także interesującą postać Przechodzącego przez rzekę. Koniecznie trzeba do Bydgoszczy przyjechać, aby ujrzeć te wszelkie interesujące pomniki historii, jakie Bydgoszcz posiada.

Warto przed przybyciem jednak zająć sobie nocleg w jednym z obiektów noclegowych, którymi przede wszystkim są Hotele Bydgoszcz. Możemy tutaj bez najmniejszych oporów polecić Hotel Park, który posiada naprawdę ciekawe położenie, z którego we wszystkie najciekawsze miejsca w Bydgoszczy będziemy mieli blisko. Dodatkowo w hotelu znajduje się basen i jacuzzi, z którego do oporu będą mogli korzystać goście hotelowi. Innym, także interesującym obiektem będzie na pewno Dwór Pan Tadeusz, który tez polecamy z czystym sumieniem. Tak jak poprzedni, ten także ma wspaniałe położenie, a także, co ucieszy na pewno wielu – atrakcyjne ceny, nie tracąc przy okazji, na jakości świadczonych usług.

Powinno się jednak zauważyć, że miasto posiada inne Hotele, szczególnie wartymi będą te Hotele w Bydgoszczy, które położone są na starym mieście i oferują miejsca na konferencje