Wczasy w Poznaniu z odrobiną techniki

W XXI wieku rozwój techniki znacząco wpływa na życie każdego z nas. Wszyscy mamy telefony komórkowe, komputery i inne wynalazki ułatwiające nam codzienne funkcjonowanie. W czasie urlopu turyści często chcą odciąć się od pracy i obowiązków poprzez wyłączenie telefonu czy nie sprawdzanie poczty internetowej. Nie chcą oni jednak w pełni zrezygnować z technologii, ponieważ jest ona w stanie zapewnić nam niepowtarzalne wrażenia. Również w Poznaniu jest wiele obiektów gwarantujących rozrywkę przy użyciu nowoczesnej techniki. Należą do nich: Sala Wyobraźni Cinema Park, Sala interakcji Cinema City oraz Nickel Technology Park Poznań. Lista jest naprawdę imponująca, warto więc udać się do Poznania aby móc skorzystać z wypisanych obiektów.

Do wizyty zachęca również bogata oferta reklamowana przez Hotele Poznań, wśród których szczególnie dobre wrażenie sprawia Hotel Campanile, gwarantujący doskonałe warunki pobytu.

Powinno się jednak pamiętać, że Poznań do zaoferowania ma inne Hotele szczególnie godnymi polecenia są te Hotele w Poznaniu, które znajdują się w centrum.

Cinema Park to pozornie zwykła sala kinowa. Jest ona jednak wyposażona w nowoczesny system dźwiękowy Dolby SR oraz dodatkowy mechanizm emitujący specjalne efekty dźwiękowe. Widz w kinie Cinema Park aktywnie bierze udział w tematycznych seansach wyświetlanych w poszczególnych salach (jest ich 6). Nietuzinkowe efekty specjalne, w dodatku zsynchronizowane z obrazem i dźwiękiem dostarczają niezapomniane wrażenia wszystkim widzom. W poszczególnych salach mamy szansę doświadczyć ponadto atrakcji takich jak: ruchome fotele w sali ruchu, technologia trójwymiarowa w sali 3D czy choćby interaktywna gra dla wszystkich oglądających.

Są to niewątpliwie rozrywki jakich uświadczyć można tylko i wyłącznie w Cinema Park. Następną niebanalną atrakcją na terenie Poznania jest bez wątpliwości kolejne z kin, mianowicie Cinema City wraz ze swoją salą interaktywną. Technologia tam zastosowana zezwala dzięki radiowemu systemowi kontroli na połączenie każdego z uczestników zabawy z komputerem głównym. Każdy widz dostaje własne zdalnie sterowane urządzenie, za pomocą którego odpowiada na pytania pokazane na ekranie. Przy finiszu rozgrywki uczestnicy otrzymują informację ile punktów zdobyli. Wzajemna konkurencja odbywa się tak na poziomie indywidualnym jak i zorganizowanych grup. Jest to niezaprzeczalnie fantastyczne zabawa dla wszystkich lubiących rywalizację i współzawodnictwo. Niezwykle interesującym miejscem jest także ostatnia z wypisanych na początku atrakcji, mianowicie Nickel Technology Park Poznań. Jest to placówka organizująca warsztaty naukowe dla dzieci i młodzieży, jak również niebywale interesujące i odmienne od standardowych lekcji szkolnych zajęcia z fizyki, chemii, plastyki, muzyki oraz języka angielskiego.

Jednak jest to tylko dodatkowa działalność, gdyż poznański Park Technologiczny to głównie ogromny (ponad 30 ha) obszar przeznaczony pod aktywizację przemysłową. Istnieje tam możliwość wydzierżawienia powierzchni biurowych oraz rozpoczęcia różnorodnej działalności: handlowej, usługowej czy produkcyjnej. Jest to wyjątkowo atrakcyjna oferta, gdyż nie ulega wątpliwości, że NTPP to wręcz idealne miejsce do rozkręcenia biznesu. Nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wyborna lokalizacja powinny nakłonić wszystkich przedsiębiorców. Panuje przekonanie, iż dzięki Parkowi Technologicznemu następuje swoista współpraca między światem nauki a biznesu. Jest to naprawdę nietuzinkowe i interesujące miejsce, niewątpliwie warto je zobaczyć na własne oczy. Generalnie rzecz ujmując wszystkie omówione powyżej poznańskie obiekty wykorzystujące nowoczesne technologie, stanowią ogromną atrakcję, szczególnie oba interaktywne kina gwarantują niezapomniane doznania i są podstawowym miejscem do wizytacji dla każdego fana współczesnej techniki. Wizyta w Poznaniu niewątpliwie będzie dodatkowo uprzyjemniona przez szeroką ofertę hoteli w mieście, co powinno definitywnie przekonać wszystkich wahających się potencjalnych wczasowiczów.

Przy okazji zapraszamy do skorzystania z oferty konferencje Warszawa
Artykuł godny polecenia – redakcja