Symbole minionej świetności.

Na obszarze Gdańska znajduje się wiele oryginalnych i specyficznych budowli i obiektów, które stanowią naprawdę ogromną atrakcję dla wszystkich zwiedzających miasto. Wśród tych naprawdę niezwykłych znajdują się m. in. Dom Uphagena oraz Teatr Leśny. Są to dwa niestandardowe obiekty, które w swoich złotych czasach świadczyły o ówczesnej świetności Gdańska. Dziś szczególnie rzeczony Teatr jest już nieco zapomniany, jednak prowadzone są wytężone prace, których zadaniem jest przywrócenie mu dawnego blasku. Każdy kto pragnie odwiedzić te niesamowite miejsca winien udać się do Gdańska i skorzystać z szerokiej oferty udostępnionej szczególnie przez Hotele Gdańsk. Szczególnie pozytywne wrażenie sprawia zaś Hotel Posejdon, który zapewnia wyborne warunki.

Warto jednak pamiętać, że Gdańsk do zaoferowania ma Hotele, szczególnie godnymi polecenia są te Hotele w Gdańsku, które znajdują się w na starym mieście

Powracając do wymienionych atrakcji, należy wspomnieć iż Dom Uphagena to jeden z najcenniejszych miejskich zabytków. Jest on także w pełni udostępniona dla zwiedzających. Niegdyś należała do znaczącej kupieckiej rodziny, która bez wątpienia kochała się w luksusie i przepychu o czym nawet współcześnie możemy się przekonać zwiedzając kolejne sale i pomieszczenia. Onegdaj kamienica była jednym z wielu przykładów ówczesnego budownictwa, dziś jest jednym z niewielu dowodów bogactwa, o którym każdy wczasowicz może się przekonać. Umożliwia ona zapoznanie się z układem przestrzennym i wystrojem domostwa z końca XVIII wieku.

Budynek został również uszkodzony podczas wojny, jednak odbudowano go w niespełna dziesięć lat, w celu przywrócenia swoistego muzeum i kopalni wiedzy o minionych czasach. Jednak dom został udostępniony dla zwiedzających dopiero po zakończeniu prac odbywających się w latach 1993-1998. Wcześniej Dom Uphagena został zaś uznany za Odział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. We wnętrzu budynku możemy podziwiać m. in. sień , czyli wysokie pomieszczenie, w którym podłogę tworzą kamienne płyty, zaś ściany i sufit ozdabiane są sztukateriami. Wydzielono również salę spełniającą niegdyś funkcję kupieckiego kantoru. Dzisiaj jest to sklep muzealny. Dom Uphagena jest naprawdę wyjątkową atrakcją, wartą zainteresowania ze strony wczasowiczów. Niemniej ciekawy jest także Teatr Leśny. Zbudowana z drewna widownia oraz wspaniała scena umiejscowiona wśród drzew, wszechobecny śpiew ptaków, wszystko to stwarza niepowtarzalną atmosferę i genialne miejsce na różnego rodzaju koncerty i imprezy.

W przeszłości właśnie tak się działo, warto nadmienić iż miejscowy Teatr Leśny jako obiekt kulturalny znany był dużo wcześniej od Opery Leśnej w Sopocie. Niestety w ostatnich latach zupełnie zapomniano o tym znakomitym miejscu, które popadło w ruinę. Po przedwojennych koncertach, które na widowni potrafiły zgromadzić blisko 2 tysiące widzów, dziś nie ma już śladu. Jednak na szczęście pojawiły się projekty przywrócenia Teatrowi Leśnemu dawnej renomy. Zadania tego podjął się Klub Artystyczny Winda. Ukończono już także wiele prac, które w znaczny sposób uprzątnęły okoliczny teren. Do sceny doprowadzono energię elektryczną, oświetlono ulicę dojazdową, wyrównano nawierzchnię tarasów, na których utworzono sceny, zbudowano też schody między trzema poziomami widowni. Co więcej przygotowano również ciekawy, letni program artystyczny pod nazwą Windolinia, który ma charakter otwarty i zawiera w sobie koncerty muzyki poważnej, rozrywkowej, etnicznej, jazzowej oraz przedstawienia teatralne i happeningi. Teatr Leśny znów będzie tętnić życiem i stanowić niespotykaną atrakcję, podobnie zresztą jak opisana powyżej zabytkowa kamienica. By móc je zobaczyć należy wybrać się do Gdańska, korzystając przy okazji z doskonałej oferty hoteli w mieście Zapraszamy również przy okazji na sale na konferencje Warszawa.

Artykuł godny polecenia – redakcja