Turystyka kongresowa w Bułgarii

Bułgaria zajmuje strategiczną pozycję w sercu Półwyspu Bałkańskiego i jest miejscem w którym spotykają się trzy kontynenty. W kraju są cztery lotniska międzynarodowe, więc z każdej Europejskiej stolicy można dotrzeć na miejsce w ciągu dwóch godzin. Wciąż rozwijająca się komunikacja wraz z rosnącą liczbą luksusowych hoteli w większych miastach, na wybrzeżu oraz w regionach górskich, sprawia, że z roku na rok kraj staje się coraz bardziej atrakcyjny pod względem organizacji kongresów, konferencji oraz spotkań na wysokim szczeblu.

Najlepsze warunki dla turystyki kongresowej oferuje Sofia. W mieście znajduje się wiele hoteli wyposażonych w sale kongresowe, a także centra kongresowe jak np. Krajowy Pałac Kultury oraz centrum Inter Expo. Prawie wszystkie, większe hotele zapewniają wyposażenie dla spotkań biznesowych i seminariów. W mieście dostępnych jest również wiele szkół wyższych, które także wynajmują sale na wszelkiego rodzaju spotkania. Dodatkowe miejsca kongresowe dostępne są również w Centralnym Klubie Wojskowym, Rezydencji Boyana, Hali Uniwersjady oraz w niedawno ukończonej, wielofunkcyjnej hali sportowej Sifia Armeets Arena.

W wolnym czasie, uczestnicy spotkań biznesowych mogą wybrać się w pobliskie góry lub skorzystać z atrakcji turystycznych miasta, spędzając krótkie lecz owocne Bułgaria wczasy.

Bułgarskie kurorty wybrzeża Morza Czarnego oferują doskonałe połączenie dla turystyki kongresowej, wypoczynku nad morzem i relaksu w ośrodkach spa. Wiele z nich dysponuje odpowiednią bazą noclegową oraz infrastrukturą dla wszelkiego rodzaju spotkań. Do najważniejszych ośrodków kongresowych, działających przez cały rok należą m.in Warna, Burgas i Dobrich.

W regionach górskich najlepsze miejsca dla połączenia turystyki kongresowej z turystyką rekreacyjną znajdują się w kurortach Bansko, Borovets i Pamporovo.
KF