Wypoczynek w Rawdzie

Organizując wczasy w Bułgarii, mnóstwo turystów poszukuje zakwaterowania w dwóch największych kurortach rejonu czarnomorskiego, a mianowicie w Słonecznym Brzegu lub Złotych Piaskach. Jednak miejscowości zlokalizowane w ich najbliższym sąsiedztwie są równie atrakcyjna, a do tego znacznie tańsze.

Okazuje się, że można w nich znaleźć tanie kwatery o bardzo wysokim standardzie i najwyższej jakości usług. Jednym z małych kurortów nadmorskich Bułgarii jest Rawda, położona w środkowej części wybrzeża. Mimo że kurort jest zdecydowanie mniejszy od Słonecznego Brzegu oferuje bardzo dużo miejsc noclegowych ze względu na wciąż powstające ośrodki.  Apartamenty w Rawdzie to naprawdę komfortowe i luksusowe mieszkania. Na gości czekają baseny, centra odnowy biologicznej, sauny, gabinety masażu i wiele, wiele innych atrakcji. Dobra komunikacja, liczne połączenia pozwalają bez problemu wydostać się z Rawdy  i zwiedzić takie lokalizacje, jak Słoneczny Brzeg, sąsiadujący Nessebar czy nawet zorganizować wypad w Rodopy– przepiękne, bułgarskie góry.

Rawda oferuje także mnóstwo wspaniałych i niedrogich restauracji, które serwują dania kuchni bułgarskiej, a także całego basenu Morza Śródziemnego. Koniecznie trzeba wybrać się na typowo bułgarski obiad, rozsmakować się w sałatce szopskiej czy musace, I delektować się Kamenitzą- najstarszym, bułgarskim piwem. W kilku lokalach wieczorne biesiadowanie uprzyjemnia muzyka na żywo. Lokali jest naprawdę mnóstwo, więc co wytrwalsi mogą uskuteczniać wręcz rajdy po restauracjach i barach Rawdy.

Miejscowością na pewno będą zachwycone rodziny z dziećmi. Szeroka plaża oraz łagodne i płytkie wejście do morza są dla maluchów bezpieczne. Mogą one dzięki temu spędzać wiele czasu w wodzie i bawić się w piasku. Znajduje się tu również wesołe miasteczko, które jest nie lada atrakcją dla najmłodszych urlopowiczów.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą spróbować swych sił we wszelkiego rodzaju sportach. Na pewno nie będą się nudzić w Rawdzie. Można nurkować z rurką- doskonałym do tego miejscem jest druga, skałkowa plaża, dostępne są boiska do siatkówki, a także korty tenisowe, nie wspominając o różnego rodzajach sportów wodnych.

KF