Calabria, idealne miejsce na wakacje nad morzem

Calabria położona jest na „palcu włoskiego buta”, stanowi najbardziej wysunięty na południe region Włoch – otoczona przez wspaniałe błękitne i krystalicznie czyste wody mórz Jońskiego i Tyrreńskiego i oddzielona od Sycylii przez Cieśninę Messina. Ciepły klimat, piękne kolory morza, skaliste wybrzeża, które przeplatają się z piaszczystymi plażami, przyroda- dzika i tajemnicza, silne i prawdziwe smaki lokalnych potraw oraz ślady starożytnych początków czynią z Calabrii wyjątkowe miejsce, idealne na wakacje pod hasłem Włochy wczasy.

Calabria zachwyci tych, którzy kochają naturę, jej zapachy i tajemnice. Czyste i nieskażone krajobrazy, gdzie ogromne pasy zieleni przeplatają się z niebieskimi pasami jezior i wodospadów.

Z drugiej strony, ci, którzy wolą wygrzewać się w ciepłych promieniach słońca i nurkować w krystalicznie czystym morzu mogą wybrać jedną z wielu urokliwych miejscowości zlokalizowanych wzdłuż długiego wybrzeża mórz Jońskiego i Tyrreńskiego- atrakcje i przeżycia gwarantowane, jakich nie doświadczą osoby decydujące się na Hiszpania wakacje.

Miłośnicy historii mają mnóstwo możliwości, by dowiedzieć się o przeszłości regionu, pełnego dawnych osad, wspaniałych kościołów, klasztorów, zamków, pałaców i miast, gdzie przetrwały odwieczne tradycje.
Miłośnicy sztuki powinni zobaczyć słynne eksponaty z brązu na wystawie w Muzeum Narodowym Reggio Calabria. Są one ważnym śladem Wielkiej Grecji, epoki, która znacznie ukształtowała historię tego regionu. Te piękne rzeźby, przedstawiające dwóch wojowników, są rzadkim przykładem klasycznej rzeźby greckiej.
Dzięki 800km wybrzeża, Calabria oferuje szeroki wybór wspaniałych plaż, w szczególności polecamy Capo Vaticano, w prowincji Vibo Valentia. Uznawana jest jako jedna z 100 najpiękniejszych plaż na świecie: długa, z drobnym piaskiem, otoczona drzewami i opływana przez krystalicznie czystą wodę.

KF