Wynajmuj sale z głową

Lwią część pieniędzy przeznaczonych na wesele trzeba przeznaczyć na wynajem sali, dlatego lepiej, gdy już na samym początku dobrze przemyślimy to, czego oczekujemy po danym lokalu.

Ile jesteśmy w stanie wydać na jednego weselnika? 150 – 200 zł, a może więcej? Pamiętajmy, że koszt za jedną osobę, to nie tylko ten, który przyjdzie nam płacić tuż po zakończonym weselu, ale także podzielony koszt za napoje, alkohole, ciasto, tort, czyli wszystko to, co dodatkowo przywozimy na salę weselną. Dlatego ostateczny koszt może być wyższy niż ten, który początkowo zakładaliśmy. Warto o tym pamiętać.

Natomiast koszt za jednego weselnika podczas ślubu zależny jest przede wszystkim od ilości przeznaczonych posiłków na cały wieczór i noc. Im więcej zamówimy dań gorących, zimnych, a także najróżniejszych przystawek, deserów i zup tym większy koszt końcowy.

Już na samym początku ustalania menu weselnego warto zrezygnować z kilku propozycji dań, które z pewnością będzie nam polecał restaurator, dlatego pamiętajmy, że kilka dań warto skreślić bez żadnych skrupułów, bo są one dodawane specjalnie po to, aby narzeczeni płacili nawet za to, czego goście nie będą w stanie ani zjeść ani nawet spróbować, a niektórzy nawet doczekać. Wiele także ciepłych posiłków serwowanych jest po godzinie 24 i później, na niektórych weselach nawet o 3 rano podaje się bigos, kiełbasy smażone czy flaki, a przecież mało kto już jest w stanie jeść takie dania o tej porze. Po co nam tyle jedzenia, które będziemy musieli albo mrozić albo rozdać po rodzinie i znajomych. Takie działanie nie ma ani sensu ani nic wspólnego z oszczędnością. Więcej na ten temat na www.salenawesela.pl

Warto ustalić, że dania ciepłe podawane będą tylko do godziny 1 w nocy, a potem już tylko sałatki, zimne przystawki oraz desery. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do 20 -30 zł na jednej osobie, a to w skali dużego wesela może przynieść już ładny zysk.

Nie przesadzajmy także z rodzajami napojów i soków, wybierzmy po 2 rodzaje i takie właśnie kupmy. Ta sama zasada tyczy się owoców, które warto położyć tylko symbolicznie na stół.

To, na czym nie warto oszczędzać to tort, który powinien być nie tylko piękny, ale także pyszny.

Pamiętajmy, że ta jedyna noc w naszym życiu musimy być dobrze przemyślna właśnie ze względu na to, aby zadłużenie nie były tym, z czym zaraz po ślubie przyjdzie nam się zmierzyć.

M-S-M

 

Grafika: www.sxc.hu