Długi weekend czerwcowy

Ten majowy niestety nie należał do udanych pod względem pogody, ale wszystko wskazuje na to, że w czerwcu pogoda będzie znacznie stabilniejsza. I dobrze, bo znowu szykuje się kilka dni wolnego.

W tym roku Boże Ciało przypada 19 czerwca i łącząc święto z jednym dniem wolnym zyskamy cztery dni wypoczynku.  Można również zaszaleć i połączyć już ten czerwcowy weekend z pełnowymiarowym urlopem letnim, wówczas zamiast 14 dni wypoczynku będziemy mieli do dyspozycji 18 dni wolnego od pracy. A, że wypoczywać należy i to umiejętnie, o tym chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Mikoszewo2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Mikoszewo, fot. Michalska)

Długi wypoczynek da nam sporo możliwości, aby odzyskać siły i stabilność psychiczną, a oto przecież chodzi. Wypoczywając z głową, czyli pamiętając o odpowiedniej dawce aktywności fizycznej, atrakcjach regionalnych i typowej relaksacji może uzyskać najlepszego efekty dla ciała i dla ducha.

Planując wypoczynek na przykład nad morzem, możemy wykorzystać atut płynący z długiego wypoczynku i poszukać sobie kwatery na bardzo dobrych warunkach finansowych. Właścicielom opłaca się wynajmować pokoje na dłuższe pobyty niż na dwa/trzy dni. Poszperajmy w sieci już teraz i sprawdźmy na jakie rabaty możemy liczyć. Ciekawie prezentują się oferty hoteli pod tym linkiem.

Wybierając się nad morze nie spodziewajmy się wielkich oszczędności, gdyż usługi gastronomiczne, a także rozrywkowe sporo kosztują, a dodatkowo co sezon są minimalnie podnoszone. Taka jest niestety cena za wypoczynek nad naszym ukochanym morzem.

Skuteczny wypoczynek to oczywiście nie tylko ten nad morzem, ale i w innych regionach naszego kraju. Warto zainteresować się miejscami, które do tej pory nie mieliśmy okazji zwiedzić, jak chociażby Szczyrk czy Warchały. Nazwy nie dla wszystkich może brzmią znajomo, ale zapewniamy, że są to wspaniałe wypoczynkowe miejscowości – pierwsza zlokalizowana w górach, a druga na Mazurach. Pamiętajmy, że to w gruncie rzeczy od regionu zależy to, jak wypoczniemy. Na przykład na Mazurach może skorzystać ze sprzętu wodnego do pływania, z łódek, kajaków, itd. Możemy również łowić ryby, chodzić po lasach i jeździć rowerami po urokliwych szlakach. Na nudę na pewno nie będziemy narzekać. Jakie miejsca możemy jeszcze zwiedzić – przeczytaj pod tym linkiem.

Postarajmy się spędzić czas letnich urlopów inaczej niż zwykle, z dużą dawką aktywności fizycznej, z dużą ilością zdrowej, sezonowej żywności i radością na twarzy. To zapulsuje dobrym nastrojem na cały rok.

M-S-M