Kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży

sad-snot-nosed-kid-1062449-mTo już praktycznie ostatni dzwonek, aby zapisać dziecko na wakacyjną kolonię czy obóz, ale uwaga, jeśli pierwszy raz „puszczasz” dziecko na zorganizowany wypoczynek uważnie zapoznaj się z programem zajęć.

Niestety dość często te z założenia zorganizowane wyjazdy okazują się marnie zorganizowanymi wyjazdami, jak to możliwe? Problem tkwi w szczegółach.

Po wysłaniu dziecka na kolonię okazuje się, że zamiast kliku basenów do dyspozycji jest jeden i to marny. Zamiast licznych atrakcji w parkach rozrywki są zwykłe zabawy plażowe i gry stolikowe. Zamiast zwiedzania licznych i ciekawych zabytków i muzeów jest zwiedzania kościołów i miejsc kultu religijnego, do których nie potrzebne są wejściówki. Na pozór wszystko wygląda normalnie, bo dzieci po śniadaniu wyjeżdżają w trasę „na zwiedzanie”, ale zamiast spodziewanych atrakcji mają te, na których można zaoszczędzić. Tłumaczenia bywają różne, a to, że pogoda nie służy, aby skorzystać a Aqua parku, a to, że dzieci są za małe, na dane wesołe miasteczko, więc trzeba skorzystać z oferty innego placu zabaw, itd.

Niestety tego typu sprawy nie zawsze wychodzą na światło dzienne, bo małe dzieci raczej nie zdają sobie sprawy z tego, co było w ofercie wyjazdu, więc nie mogą porównać z tym, co otrzymują na miejscu.

Czasami nieścisłości pojawiają się i w starszych grupach na letnich obozach. Tu mimo sporego luzu dla młodzieży i tak powinno się realizować świadczenia zawarte w ofercie. Jeśli jest to obóz językowy to zajęcia językowe obowiązkowo powinny być realizowane, a niestety jest różnie. Rodzice są potem bardzo zdziwieni, że dziecko niczego się nie nauczyło…

Tylko gruntowne wertowanie programów kolonii i obozów, a także zbieranie opinii od innych może uchronić nas przed tego typu oszustwami. Czytajmy porady turystyczne i świeże wiadomości na Turystyka24h.pl.

M-S-M