Nierzetelne hotele – nierzetelni klienci

Jak w każdej branży także i w tej zdarzają się przykre sytuacje w relacji konsument – usługodawca, bądź usługodawca – konsument. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – „oszustwo” nie zna granic, nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla jednej dziedziny rynku, nie zna płci i wieku. Oszustwo było, jest i niestety będzie.

Jak się ustrzec przed nieuczciwym hotelarzem? Jak unikać nieuczciwych klientów?
W pierwszym przypadku opracowane i sprawdzone metody już są. Co prawda 100% pewność raczej nie istnieje, aby nie być ofiarą nierzetelnego hotelu, ale minimalizacja ryzyka sprawdza się i to od kilku lat.
– Przede wszystkim sprawdzone serwisy z gotową bazą noclegową, czyli taki serwis, który interesuje się tym, kogo reklamuje na swoich łamach, nie pozostawiając bez echa doniesień użytkowników o rażących zaniedbaniach, nieuczciwych praktykach hotelarzy, naliczaniu dodatkowych kosztów za pobyt, bądź ukrywaniu kosztów.
– Po drugie turystyczne fora internetowe, portale społecznościowe, na których w czasie rzeczywistym następuje wymiana informacji o hotelach, pensjonatach, czy kwaterach prywatnych.
– Po trzecie obiekty z polecenia znajomych, czy rodziny. Te cieszą się największym powodzeniem, bo stanowią pewne źródło informacji. Dlatego warto pytać i jeszcze raz pytać o miejsce, w które chcemy się udać.

Jak unikać nieuczciwych klientów? Tu sprawa wygląda gorzej, ponieważ hotele co roku tracili i tracą miliony złotych z powodu oszustw i dewastacji. Nagminna jest także kradzież mienia hotelowego przez gości i nieopłacone rachunki za zamówione usługi. Tak zwane czarne listy klientów były blokowane przez prawo ze względu na ochronę danych osobowych. Jednak i na to znalazł się sposób, internetowy system sprawdzaj.info.pl , który oferuje tylko dla zalogowanych hotelarzy posiadających abonament dostęp do danych nierzetelnych klientów. To wygodny i szybki sposób, aby rozwiać wątpliwość przed rezerwacją, szczególnie na dużą kwotę.

My polecamy Państwu hotele i sale konferencyjne na konferencje i szkolenia w serwisie www.e-konferencje.pl , gdzie od lat prezentują się obiekty o ugruntowanej i sprawdzonej pozycji na rynku.