Wielkanoc 2015 – wyjazd wypoczynkowy z rodziną

730938_easter_eggsJeszcze nie pożegnaliśmy zimy, a już myślimy o wiosennych wyjazdach, i co zaskakujące wiele ofert czy to zagranicznych wycieczek czy rodzimych pobytów już zostało zarezerwowanych.

Nie ma co ukrywać brakuje nam słońca, a co za tym idzie i błogiego lenistwa na świeżym powietrzu i właśnie dlatego bardzo chętnie wybieramy się w podróże do ciepłych krajów. Wczesną wiosną znacznie chętniej skłaniamy się też ku rodzimym kurortom zlokalizowanym nad morzem. Hotele przyciągają ofertą SPA, pysznym jedzeniem i różnorodnymi atrakcjami dla całej rodziny i właśnie dzięki temu w czasie świąt wolimy udać się na wypoczynek do hotelu zamiast organizować huczne święta w domu. To przestało się nam już podobać, ta gonitwa za produktami spożywczymi w sklepach, kolejki, sprzątanie i objadanie się. Święconka była oczywiście też, ale raczej jako dodatek do ciężkich przedświątecznych obowiązków. Zamiast tego szczególnie przedstawiciele młodszego pokolenia wybierają wyjazdy np. nad morze, gdzie oprócz wypoczynku mają zagwarantowane szykowanie koszyczka i jeśli tylko zechcą udział w mszach świętych w pobliskich kościołach.  Wspaniałe obiekty wypoczynkowe znajdą Państwo pod tym linkiem.

Przemęczone społeczeństwo coraz częściej niestety rezygnuje z tradycyjnych form świętowania czy to Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, bo typowe, tradycyjne świętowanie nie przynosi odpoczynku, a dodatkowo obciąża, a my stajemy się podenerwowani i przejedzeni. To nie jest zgodne z obecnie przyjętym modelem życia – fit  na co dzień, fit od święta.

M-S-M