Wiosenny wypoczynek w górach

Tatry_MichalskaWydaje się, że to najlepszy pomysł na oderwanie się od szarej rzeczywistości po zimie, po tygodniach spędzonych w domu i to najczęściej przed telewizorem. Góry. Wycieczka na 3 – 5 dni i wraca nam chęć do życia.

Wczesna wiosna to uroczy czas, bo budząca się do życia roślinność zachwyca paletą barw, a do tego ptasi śpiew i pierwsze, ciepłe promienie słońca. Czy można chcieć czegoś więcej? Chyba tylko kontaktu z majestatycznymi górami, które o tej porze roku są znacznie mniej zatłoczone przez turystów. Wędrówki szlakami z rodziną czy przyjaciółmi to doskonały sposób na odnowienie kondycji, szczególnie, gdy na co dzień raczej stronimy od aktywności fizycznej. Góry, to również czyste powietrze, a wiadomo, jak ważna jest zmiana klimatu minimum raz w roku.

Co ważne w okresie wiosennym z pominięciem czasu świątecznego w górach jest trochę taniej, dlatego można postarać się o poszukanie dobrego noclegu za bardzo przyzwoite pieniądze. Nie trzeba tak jak w wakacje wręcz walczyć o jakiś godny nocleg, bo wszystko jest tak pozajmowane, że trudno wcisnąć nawet palec. Noclegi w górach, szczególnie te sprawdzone od lat cieszą się ogromną popularnością.

Warto postarać się o spędzenie kilku dni w pięknej i czystej górskiej miejscowości, bo w taki sposób szybko odzyskamy energię niezbędną do pracy i codziennych, domowych obowiązków. Wyjazd w góry z rodziną, to spaniała atrakcja.

M-S-M