W sezonie letnim nawet nie myśl o tanich noclegach.

Jeśli przegapiłeś kwiecień i maj na poszukiwanie tanich i wygodnych noclegów, to w lipcu raczej nie nastawiaj się na to, że znajdziesz coś, co spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Wyjściem z sytuacji może być pobyt pod namiotem, ale najlepiej w grupie 3 – 4 osób, bo to wtedy będzie najtaniej.

Fresh grass with dew drops close upA, jeśli ktoś nie lubi wypoczywać pod namiotami? Dla osób, które nie mogą żyć bez stałego dostępu do łazienki i kuchni jedynym wyjściem będzie poszukanie kwatery w bloku już po przyjeździe na miejsce do kurortu. Osiedla co prawda są oddalone od popularnych deptaków czy plaży, ale za to są tanim wyjściem z całej sytuacji. Co warto zabrać na taki pobyt? Przede wszystkim warto pamiętać o komplecie czystej pościeli, bo na kwaterach z tym bywa różnie, kolejna sprawa to ręczniki i kosmetyki pod prysznic. Czasami warto także spakować swoją własną szklankę i talerzyk, a także podstawowe środki czyszczące, aby codziennie umyć swoje naczynia. Można również zamiast tego zabrać naczynia jednorazowego użytku. Problem znika, jeśli stołujemy się tylko na mieście.

Kwatery prywatne nad morzem są coraz wygodniejsze, bo właściciele starają się przyciągnąć do siebie gości, jednak nie można tracić czujności i liczyć na to, że ktoś zapewni nam wszystkie niezbędne sprzęty za 40 zł za dobę. Pod nos dostaniemy wszystko tylko w bardzo dobrych hotelach za bardzo duże pieniądze.

Szczególnie wybierając się z rodziną, z dziećmi powinniśmy wziąć pod uwagę szereg spraw, jak chociażby wanienkę do kąpieli dla dziecka, nocniczek czy zabawki. Niech to będzie wyjazd przygotowany z głową, a wówczas wypoczniemy i wrócimy zadowoleni do domu.

M-S-M