Hotele w Warszawie – Polonia Palace

Wśród licznych hoteli w Warszawie, na szczególną uwagę zasługuje Polonia Palace.

Hotel Polonia Palace położony jest w centrum stolicy, przy ulicy Al. Jerozolimskie 45. Jest to jeden z najstarszych hoteli w Warszawie, założony jeszcze przed I wojna światową (14 lipca 1913 roku). Nazwa Polonia nie była przypadkowa – miała osłodzić Polakom życie w kraju pod zaborami.

Obiekt niemal natychmiast zdobył popularność, zwłaszcza, że oferował gościom takie nowości jak ciepła i zimna woda czy telefon we wszystkich pokojach. Do tego kawiarnia, salony fryzjerskie, perfumeria czy skład win wyborowych. Wizytówką była jednak elegancka sala balowa zdobiona marmurowymi kominkami. W okresie dwudziestolecia międzywojennego bawili się w niej m. in. Stefan Żeromski, Jan Lechoń, Tadeusz Boy-Żeleński czy Kornel Makuszyński.

Kiedy wybuchło powstanie warszawskie, hotel pełnił rolę szpitala i bazy zaopatrzeniowej dla powstańców. Na szczęście hotel przetrwał II wojnę światową, jako jeden z niewielu budynków w Warszawie. To właśnie przy Al. Jerozolimskich 45 we wrześniu 1945 zatrzymał się generał Dwight Eisenhower, którego witał rozentuzjazmowany tłum. Po wojnie obiekt nadal cieszył się prestiżem. Rezydowały w nim ambasady i konsulaty wielu krajów, gościli znani i lubiani ludzie, jak choćby piłkarze Zbigniew Boniek, Jan Tomaszewski, czy muzycy z zespołów „Skaldowie” i „Czerwone Gitary”.

Przez wiele lat obiekt systematycznie rozbudowywano i odnawiano, jednak mimo tego zachowano jego przedwojenny charakter. Nadal wizytówką jest piękna sala Ludwikowska, która pełni funkcję sali bankietowej, ale także i konferencyjnej. Oprócz tego do dyspozycji klientów biznesowych jest 8 innych sal. Ich nazwy związane są z miastami, w których mieszka wielu rodaków –m. in. Lwów, Wilno, Chicago, Toronto. Pełną prezentację obiektu i sal konferencyjnych można zobaczyć w serwisie www.e-konferencje.pl.

Baza noclegowa Polonia Palace to 206 komfortowych pokoi, wyposażonych w klimatyzację, okna dźwiękoszczelne czy przestronną łazienkę z ogrzewaniem podłogowym.

Polonia Palace należy do najbardziej rozpoznawalnych hoteli nie tylko w Warszawie, ale i całym kraju. Zatrzymują się więc w nim nie tylko turyści, ale i klienci biznesowi, którzy szukają prestiżowego miejsca na konferencję czy szkolenie. Hotel pojawia się na przykład w różnych artykułach dotyczących branży konferencyjnej, jak choćby w tym: Sale konferencyjne w Polsce – zobacz 5 ciekawych propozycji na konferencje.