Radisson Blu Resort ***** otwarty w Świnoujściu

Radisson Blu, uznana na świecie marka z branży hotelarskiej, ma przyjemność ogłosić otwarcie nowego hotelu Radisson Blu Resort w Świnoujściu. Wyjątkowy obiekt, umiejscowiony zaledwie kilkadziesiąt metrów od jednej z najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim, jest pierwszym i jedynym tak ekskluzywnym hotelem w Świnoujściu.

Posiada certyfikację LEED (Liderów w Energetyce i Projektowaniu Przestrzennym), Radisson Blu Resort w Świnoujściu jest pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w Polsce zaprojektowanym i budowanym, by oferować najwyższe standardy i spełnić oczekiwania wymagających klientów.

“Ośrodek w Świnoujściu jest świetnym dodatkiem do naszego istniejącego już portfolio. Pokazuje ono jak duże ambicje ma Carlson Rezidor co do ekspansji w Polsce. Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy sprowadzić naszą kluczową markę do Świnoujścia i otworzyć nowe możliwości przed turystami z całego świata” – powiedział Yimal Yidirmlac, Dyrektor Zagospodarowania Przestrzennego The Rezidor Hotel Group C&CEE   

Grupa Carlson Rezidor Hotel Group posiada w Polsce 14 hoteli Radisson Blu.
Radisson Blu Resort Świnoujście posiada 317 stylowych pokoi, inspirowanych morskim klimatem, 22 eleganckie apartamenty oraz penthouse o powierzchni 100m2, znajdujący się na 12 piętrze. Goście zza okien swoich pokoi mogą oglądać przepiękny widok na Morze Bałtyckie. W obiekcie można także skorzystać z SPA&Wellness, Aquaparku, klubu fitness, ścianki wspinaczkowej, klubu nocnego, torów kręglarskich oraz baru w lobby. Umożliwia on także delektowanie się wyśmienitą kawą w kawiarni na 13 piętrze z widokiem na miasto i Bałtyk. Budynek jest najwyższym w Świnoujściu, a na jego dachu znajduje się basen z widokiem na linię horyzontu. Hotel oferuje gościom również dostęp do piaszczystej plaży nad Morzem Bałtyckim w odległości zaledwie 50m oraz obszerny parking.

Strefa konferencyjna o powierzchni 1000m2 została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Foyer, w którym mieści się będzie recepcja oraz przestrzeń eventowa zajmuje powierzchnię 500m2.

 „Globalna marka legendarnego hotelu Radisson Blu, znana jest ze swojego dużego doświadczenia w tworzeniu najwyższej jakości przestrzeni SPA&Wellness. Jesteśmy przekonani, że Radisson Blu Resort, świetnie pasuje do Świnoujścia. Nasi goście z pewnością będą zachwyceni i zapragną wracać do tego wyjątkowego miejsca nad polskim morzem.” – powiedział Jan Wróblewski, właściciel hotelu.

Świnoujście powszechnie znane jest z przepięknego środowiska naturalnego oraz z organizowanych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Koncerty, wystawy, festiwale odbywają się tu przez cały rok. Do miasta można dotrzeć pociągiem, promem lub samolotem (lądując na lotnisku Heringsdorf Regional Airport). W trakcie budowy jest również tunel łączący wyspę z lądem, którego ukończenie planowane jest na 2020 rok.

Radisson Blu®
Radisson Blu®, z prawie 300 obiektami w 69 krajach, należy do najważniejszych marek hotelowych na całym świecie. Żywa, nowoczesna i zaangażowana obsługa kieruje się unikalną filozofią Yes I Can!SM, pragnąc sprostać wyzwaniom towarzyszącym współczesnym podróżom. Radisson Blu działa zgodnie z zasadą „Satysfakcja gwarantowana w 100%”. Jako hotele wyróżnione Hotels Designed to Say YES!SM, objekty Radisson Blu odznaczają się żywym stylem i dbałością o szczegóły. Hotele Radisson Blu są położone w doskonałych lokalizacjach największych miast, przy lotniskach i w ośrodkach wypoczynkowych na całym świecie.

Radisson Blu jest częścią Carlson Rezidor Hotel Group, do której również należą Quorvus Collection, Radisson®, Radisson RED, Park Plaza®, Park Inn® by Radisson oraz Country Inns & Suites By CarlsonSM. Rezerwacje i pozostałe informacje dostępne na stronie www.radissonblu.com. Połącz się z nami na mediach społecznościowych: @RadissonBlu:Twitter i Instagram i Facebook.com/RadissonBlu.

O The Rezidor Hotel Group
Rezidor Hotel Group jest jedną z najbardziej dynamicznych firm hotelowych na świecie i członkiem Carlson Rezidor Hotel Group. Grupa ma w portfolio ponad 475 hoteli oraz zarządza ponad 104 tysiącami pokoi w 80 krajach.

Rezidor zarządza głównymi markami: Radisson Blu oraz Park Inn by Radisson w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA) oraz programem lojalnościowym Club Carlson dla gości hoteli. W pierwszej połowie 2014 roku razem z Carlson, Rezidor otworzył nową markę Radisson RED (sekcję lifestyle) i Quoryus Collection (sekcję luksusową). Od 2016 roku Rezidor jest właścicielem 49% hoteli niskobudżetowych. Rezidor porowadzi program Odpowiedzialnego Biznesu i został wyróżniony nagrodą Światowego Lidera Etycznych Przedsiębiorstw, rozdawane przez amerykańską organizację Ethisphere.

W listopadzie 2006 Rezidor zadebiutował na sztokholmskim indeksie giełdowym Nasdaq. Od grudnia 2016 roku jego głównym udziałowcem jest HNA Tourist Group Co., Ltd. – firma znajdująca się na liście Fortune Global 500. Jej głównymi obszarami działań biznesowych są: lotnictwo, turystyka, hotelarstwo, finanse i usługi internetowe.

Centrala Rezidor Hotel Group  mieści się w Brukseli.