Category Archives: Zagraniczne hotele

Słoneczne wzgórza Toskanii – idealne miejsce na wakacje!

Każdy z nas marzył bądź marzy, aby pojechać do Toskanii. Są też tacy, którzy już byli tu wiele razy i wracają wciąż od nowa. Żaden region Włoch nie ma chyba tylu miłośników swojego piękna, jak właśnie Toskania. Niesamowite wręcz krajobrazy, średniowieczne miasteczka, ciągnące się przez wzgórza winnice, pola uprawne lub gaje oliwne otoczone są przeważnie dumnie spoglądającymi cyprysami. Read more »

Hotel InterContinental Grand Stanford Hong Kong wybrany najlepszym luksusowym hotelem biznesowym na świecie (Centrum Prasowe PAP)

HONGKONG, 5 grudnia 2016 r. /PRNewswire/ – Hotel InterContinental Grand Stanford Hong Kong zdobył uznanie wśród światowych elit w ramach konkursu World Travel Awards (WTA), którego gala wręczenia nagród w 2016 r. miała miejsce na Malediwach. Hotel zyskał miano najlepszego luksusowego hotelu biznesowego na świecie. Read more »

Almeria – zwierciadło morza

Almeria została założona w 955 roku przez Maurów, księcia Abderramana III i została nazwana pierwotnie „Al-Mariyya” („Zwierciadło morza”). Almeria szybko stała się najważniejszym portem mauretańskiej Andaluzji, szczyt swego rozwoju i dominacji osiągnęła w XI wieku. Była wtedy wielkim centrum kulturalnym i gospodarczym. Do dzisiaj pozostało kilka zabytków z tego okresu: na wzgórzu nad miastem dominuje Mauretańska Alcazaba ze swą ścianą kary. Za nią widać kilka łańcuchów górskich, a u jej stóp jasne, błękitne Morze Śródziemne. Read more »

Calabria, idealne miejsce na wakacje nad morzem

Calabria położona jest na „palcu włoskiego buta”, stanowi najbardziej wysunięty na południe region Włoch – otoczona przez wspaniałe błękitne i krystalicznie czyste wody mórz Jońskiego i Tyrreńskiego i oddzielona od Sycylii przez Cieśninę Messina. Ciepły klimat, piękne kolory morza, skaliste wybrzeża, które przeplatają się z piaszczystymi plażami, przyroda- dzika i tajemnicza, silne i prawdziwe smaki lokalnych potraw oraz ślady starożytnych początków czynią z Calabrii wyjątkowe miejsce, idealne na wakacje pod hasłem Włochy wczasy. Read more »

Hotel dla przedsiębiorcy

Jeżeli prowadzimy własną firmę, to najczęściej wiele podróżujemy nie tylko po kraju, ale także po świecie. Biznesmeni z całą pewnością częściej niż inni latają samolotami i wiele czasu w ciągu roku spędzają w hotelach.

Read more »

Górskie atrakcje Andaluzji

Hiszpania to wspaniałe plaże na cudownym wybrzeżu z klimatem, który rozleniwia i zapewnia wspaniałą pogodę w okresie wakacyjnym- taka jest właśnie Hiszpania, i w taki sposób kojarzy się większości turystom. Większość z nas zapomina, że w Hiszpanii znajdują się wspaniałe, wysokie góry, które oferują mnóstwo wyjątkowych atrakcji i wrażeń. A poza tym- wakacje w górach Hiszpanii, zwłaszcza w sezonie letnim mogą okazać się tańszym i mniej „tłocznym” rozwiązaniem na wypoczynek. Read more »

Wypoczynek w Rawdzie

Organizując wczasy w Bułgarii, mnóstwo turystów poszukuje zakwaterowania w dwóch największych kurortach rejonu czarnomorskiego, a mianowicie w Słonecznym Brzegu lub Złotych Piaskach. Jednak miejscowości zlokalizowane w ich najbliższym sąsiedztwie są równie atrakcyjna, a do tego znacznie tańsze.

Read more »

Turystyczna Chorwacja – Omis

Omis jest niewielkim miastem portowym położonym w estuarium Rzeki Cetina na wybrzeżu Polica, 26 km na południowy wschód od Splitu. W XIII i XIV w. miasto sprawowało rolę przystani piratów (Omiski gusari), którzy za pomocą szybkich łodzi Sagittae (Strzała) polowali na przepływające statki handlowe. W tym czasie piraci z Omis budzili przerażenie na całym wybrzeżu Adriatyku, co skłaniało większe republiki handlowe jak Wenecja czy Dubrownik do płacenia wysokich podatków za żeglugę wolną od ataków. Ostatecznie piraci z Omis tak bardzo dali się we znaki władzom papieskim, że ściągnęli na siebie dwie fale krzyżowców, które całkowicie zlikwidowały problem. Read more »

Cyklady przez okno Apollina – poradnik dla turystów

„Cyklady przez okno Apollina” Zbigniewa Klimczaka to ebook będący doskonałym przewodnikiem dla żeglarzy po lazurowych wodach Morza Egejskiego, a ściślej mówiąc po Cykladach. Read more »

Turystyka kongresowa w Bułgarii

Bułgaria zajmuje strategiczną pozycję w sercu Półwyspu Bałkańskiego i jest miejscem w którym spotykają się trzy kontynenty. W kraju są cztery lotniska międzynarodowe, więc z każdej Europejskiej stolicy można dotrzeć na miejsce w ciągu dwóch godzin. Wciąż rozwijająca się komunikacja wraz z rosnącą liczbą luksusowych hoteli w większych miastach, na wybrzeżu oraz w regionach górskich, sprawia, że z roku na rok kraj staje się coraz bardziej atrakcyjny pod względem organizacji kongresów, konferencji oraz spotkań na wysokim szczeblu. Read more »