Tag Archives: hotele w Gdańsku

Jak wymurować fale, czyli hotel Fahrenheit w Gdańsku

„Krzywe” budynki, o liniach daleko odbiegających od budowlanych standardów, mają szansę stać się znakiem rozpoznawczym Trójmiasta. Do słynnego sopockiego „Krzywego Domku” dołączył w czerwcu 2012 roku hotel Fahrenheit w Gdańsku, również zaprojektowany przez Pracownię Architektoniczną Szotyńscy. Falujące linie elewacji oraz inne nieregularności bryły można podziwiać w gdańskim śródmieściu, u zbiegu ulic Grodzkiej i Sukienniczej. Read more »

Budynki obronne w Gdańsku

Gdańsk przez całą swą historią był niezwykle ważnym miastem zarówno gospodarcze, strategicznie jak i prestiżowo. Te 3 aspekty były przyczyną ze Gdańskiem zawsze interesowały się obce narody a to wywierało presje na mieszkańcach jak i samej Rzeczypospolitej aby jak najlepiej strzec oraz bronić Gdańska.

Miasto od zawsze było silnie oraz solidnie ufortyfikowane. Pociągało to za sobą konieczność budowania bram, bastionów czy Baszt – o tych ostatnich chciałam dzisiaj napisać. Baszta Jacek – to jedna z najbardziej znanych baszt w Gdańsku – jest ona również najwyższa oraz najstarsza. Jej początki sięgają średniowieczna, wówczas była ona elementem fortyfikacji starego miasta – obecnie leży niemal w centrum miasta. Read more »

Symbole minionej świetności.

Na obszarze Gdańska znajduje się wiele oryginalnych i specyficznych budowli i obiektów, które stanowią naprawdę ogromną atrakcję dla wszystkich zwiedzających miasto. Wśród tych naprawdę niezwykłych znajdują się m. in. Dom Uphagena oraz Teatr Leśny. Są to dwa niestandardowe obiekty, które w swoich złotych czasach świadczyły o ówczesnej świetności Gdańska. Dziś szczególnie rzeczony Teatr jest już nieco zapomniany, jednak prowadzone są wytężone prace, których zadaniem jest przywrócenie mu dawnego blasku. Każdy kto pragnie odwiedzić te niesamowite miejsca winien udać się do Gdańska i skorzystać z szerokiej oferty udostępnionej szczególnie przez Hotele Gdańsk. Szczególnie pozytywne wrażenie sprawia zaś Hotel Posejdon, który zapewnia wyborne warunki. Read more »