Tag Archives: hotele w Poznaniu

Budynki obronne w Gdańsku

Gdańsk przez całą swą historią był niezwykle ważnym miastem zarówno gospodarcze, strategicznie jak i prestiżowo. Te 3 aspekty były przyczyną ze Gdańskiem zawsze interesowały się obce narody a to wywierało presje na mieszkańcach jak i samej Rzeczypospolitej aby jak najlepiej strzec oraz bronić Gdańska.

Miasto od zawsze było silnie oraz solidnie ufortyfikowane. Pociągało to za sobą konieczność budowania bram, bastionów czy Baszt – o tych ostatnich chciałam dzisiaj napisać. Baszta Jacek – to jedna z najbardziej znanych baszt w Gdańsku – jest ona również najwyższa oraz najstarsza. Jej początki sięgają średniowieczna, wówczas była ona elementem fortyfikacji starego miasta – obecnie leży niemal w centrum miasta. Read more »

Wczasy w Poznaniu z odrobiną techniki

W XXI wieku rozwój techniki znacząco wpływa na życie każdego z nas. Wszyscy mamy telefony komórkowe, komputery i inne wynalazki ułatwiające nam codzienne funkcjonowanie. W czasie urlopu turyści często chcą odciąć się od pracy i obowiązków poprzez wyłączenie telefonu czy nie sprawdzanie poczty internetowej. Nie chcą oni jednak w pełni zrezygnować z technologii, ponieważ jest ona w stanie zapewnić nam niepowtarzalne wrażenia. Również w Poznaniu jest wiele obiektów gwarantujących rozrywkę przy użyciu nowoczesnej techniki. Należą do nich: Sala Wyobraźni Cinema Park, Sala interakcji Cinema City oraz Nickel Technology Park Poznań. Lista jest naprawdę imponująca, warto więc udać się do Poznania aby móc skorzystać z wypisanych obiektów. Read more »