Tag Archives: noclegi w górach

Wiosenny wypoczynek w górach

Tatry_MichalskaWydaje się, że to najlepszy pomysł na oderwanie się od szarej rzeczywistości po zimie, po tygodniach spędzonych w domu i to najczęściej przed telewizorem. Góry. Wycieczka na 3 – 5 dni i wraca nam chęć do życia. Read more »

Głupich turystów nadal nie brakuje

Thinking woman looking upWiedza przeciętnego Polaka o turystyce górskiej jest tak marna, że aż zadziwiające jest to, iż tych wakacyjnych wypadków jest tak mało. Read more »

Hotele na Sylwestra w górach

clock-02-1373852-mTuż po świętach wiele osób szykuje się na tak zwanego spontanicznego sylwestra – spontanicznego, czyli takiego, że przy minimalnym planowaniu wyjazdu grupa zaprzyjaźnionych ludzi wyjeżdża w góry witać nowy rok. Read more »

Pensjonaty w górach – dobra czy zła jakość usług?

W sieci znaleźć można wiele informacji na temat tego, jak słabo przestawia się sytuacja bazy noclegowej w górach. A to wyposażenie udostępnianych kwater jest złe, a to kuchnia brudna, a to stan łazienki fatalny,  dlaczego ten stan rzeczy nadal się utrzymuje? Read more »

Górskie atrakcje Andaluzji

Hiszpania to wspaniałe plaże na cudownym wybrzeżu z klimatem, który rozleniwia i zapewnia wspaniałą pogodę w okresie wakacyjnym- taka jest właśnie Hiszpania, i w taki sposób kojarzy się większości turystom. Większość z nas zapomina, że w Hiszpanii znajdują się wspaniałe, wysokie góry, które oferują mnóstwo wyjątkowych atrakcji i wrażeń. A poza tym- wakacje w górach Hiszpanii, zwłaszcza w sezonie letnim mogą okazać się tańszym i mniej „tłocznym” rozwiązaniem na wypoczynek. Read more »